Jubileuszowa Papeteria od dziś w sprzedaży!

Przedstawiamy Państwu wyjątkowy i niepowtarzalny zestaw do korespondencji. Oferowana Papeteria wydana jest z okazji obchodzonego w tym roku jubileuszu 250-lecia lokacji miasta Andrychowa. Produkt ukazał się w niewielkiej ilości egzemplarzy – jedyne 500 sztuk.

Jubileuszowa Papeteria to oryginalny zestaw zapakowany w ozdobną teczkę!

Komplet zawiera:
– kopertę z nadrukiem
– papier listowy (10 arkuszy, format A5)
– kartkę pocztową
– znaczek pocztowy

Cena: 17 zł

Gdzie kupić:
– Butik Artystyczny „Rynek Sztuki”,
ul. Rynek 14, 34-120 Andrychów | tel. 698 624 826

– MDK w Andrychowie,
ul. Szewska 7, 34-120 Andrychów | tel. (33) 875 31 05, 512 442 918

Ciekawostki:
* Dzięki uprzejmości Księdza Proboszcza Parafii Św. Macieja w Andrychowie – Stanisława Czernika w Papeterii wykorzystano skan „Liber beneficiorium dioecesis Cracoviensis” Jana Długosza; fragment poświęcony miejscowości Jandrzychów (obecnie Andrychów). Jest to prawdopodobnie najstarszy zachowany do dziś dokument wspominający miejscowość Andrychów.
* Autorem zdjęć znajdujących się na okładce, kartce pocztowej oraz na znaczku pocztowym jest Jarosław Skupień.
* Tekst pt.: „Andrychowskie precedensy – czyli o tym, jak 250 lat temu miasto urządzano” jest autorstwa Jadwigi Janus. Z niego dowiecie się m.in. „(…) że w XVIII i XIX-wiecznym Andrychowie dominowały kobiety (…)”, a co w tym czasie robili mężczyźni? Jesteście ciekawi? Polecamy lekturę…
* W Papeterii wykorzystano również skan Aktu nadania praw miejskich miejscowości Andrychów – edykt królewski JKM Stanisława Augusta Poniatowskiego z 24 października 1767 roku. Skan pozyskany ze zbiorów Archiwum Państwowego w Katowicach.