Kolejny koncert z jubileuszowego kameralnego cyklu przed nami!

19 sierpnia 2017 | RECITAL ALICJI MAJEWSKIEJ i WŁODZIMIERZA KORCZA – „Piosenki, z których się żyje”

Wszyscy myślą, że są małżeństwem… Ona śpiewa, on gra i pisze. Para, którą zna każdy miłośnik muzyki w Polsce – Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz…
ALICJA MAJEWSKA – piosenkarka. Wielokrotnie nagradzana na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Znalazła także uznanie w oczach zagranicznych jurorów zdobywając Grand Prix na festiwalach w Rostocku oraz w Hawanie na Kubie. Dokonała wielu nagrań archiwalnych dla Polskiego Radia i płytowych. Śpiewa teksty znakomitych autorów – głównie Wojciecha Młynarskiego. Na stałe współpracuje z kompozytorem i pianistą Włodzimierzem Korczem, autorem muzyki większości jej piosenek.
WŁODZIMIERZ KORCZ – polski kompozytor, pianista, aranżer, dyrygent, twórca wielu przebojów. Komponuje muzykę teatralną i filmową, bierze udział w koncertach radiowych i telewizyjnych. Otrzymał nagrody na festiwalach piosenki w Opolu, Rostocku, Witebsku i Bratysławie. Podróżuje po wielu krajach Europy, Stanach Zjednoczonych i Australii, najczęściej z Alicją Majewską.

Jej przeboje – „Jeszcze się tam żagiel bieli”, „Być kobietą” – nuciła kiedyś cała Polska. I nuci do dziś. Mówi: Mam niemal każdy dzień zajęty. Jeździmy z Włodkiem Korczem po całej Polsce, spędzamy milion godzin w samochodzie, dużo rozmawiamy i oboje nie możemy uwierzyć, że w naszym wieku mamy tyle pracy.
Karierę zaczęła ponad 50 lat temu. Od tamtej pory wie, że jej miejsce jest na scenie, a liczni fani, którzy wciąż przychodzą na jej koncerty tylko to potwierdzają. Alicja Majewska w wywiadzie wyznała, że osiągnęła nawet więcej niż marzyła.
Nie śmiałam marzyć, że przez tyle lat będę popularną piosenkarką. Że ludzie ciągle będą chcieli mnie słuchać. Czasem jestem zmęczona, bo jednego dnia Szczecin, drugiego Płock, a trzeciego wylot do Montrealu, ale jestem szczęśliwa, bo robię to, co kocham.

Przeboje Alicji Majewskiej się nie starzeją.
To niezwykle cenne dla mnie, że publiczność nadal chce mnie słuchać i oklaskiwać.
Trudno się dziwić, że piosenki artystki są wciąż popularne. Śpiewa o tym co ponadczasowe.
Wszyscy śpiewamy o miłości. Spełnionej, niespełnionej, szczęśliwej, tragicznej. Ja miałam tylko ogromne szczęście do dobrych, mądrych tekstów Wojtka Młynarskiego, Wojciecha Kejne, Magdy Czapińskiej i pięknej muzyki Włodka Korcza. Często mówię na koncertach: „Proszę, żeby ci z państwa, którzy uważają, że miłość to banalny temat, wybaczyli mi, ale uważam, że w dzisiejszym świecie, w którym dewaluują się wszelkie wartości, jest to jedyny temat, który należy traktować poważnie.
/źródło: viva.pl/

KAMERALNY KONCERT JUBILEUSZOWY 19 sierpnia 2017 w Parku Miejskim rozpocznie się o godzinie 20:00 Muzycznym „Dobry wieczór” w wykonaniu duetu DUO LINEA. Duet tworzą siostry Liwia oraz Julia Muraszko. Siostry zagrają również tuż po koncercie Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza około godz. 22ej. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Informacje uzupełniające o koncertach 2 i 3 września…

Kochani! Podczas koncertów 2 i 3 września czeka nas mnóstwo wrażeń i dobrej zabawy!

Przypominamy, że wstęp na oba koncerty jest wolny a dla wszystkich z pewnością starczy miejsca na płycie przed sceną. Proponujemy również Sektor miejsc siedzących, mieszczący się na zadaszonej trybunie stadionu.

Sektor miejsc siedzących | Ceny biletów: 20 zł (dorośli), 10 zł (dzieci od 3 – 13 lat), wstęp wolny (dzieci do lat 3). Sprzedaż biletów: MDK w Andrychowie, ul. Szewska 7, tel.: 33 875 31 05, 512 442 918, 530 474 008 oraz w dniu koncertu na Stadionie AKS Beskid, ul. Kościuszki 1. Bilety online: www.kultura.andrychow.eu.

 

 

Gości sobotniego (12 sierpnia) Koncertu Jubileuszowego muzycznym „Dobry wieczór” przywitają niezwykłe siostry…

 

KAMERALNY KONCERT JUBILEUSZOWY 12 sierpnia 2017 w Parku Miejskim rozpocznie się o godzinie 20:00 Muzycznym „Dobry wieczór” w wykonaniu duetu DUO LINEA. Duet tworzą siostry Liwia oraz Julia Muraszko. Siostry zagrają również tuż po koncercie około godz. 22ej. Duet przedstawia słuchaczom nie tylko najpiękniejsze klasyczne dzieła światowej kameralistyki, ale również zróżnicowane stylistycznie utwory zawarte w programach tematycznych (m.in.: muzyka filmowa, muzyka świata, muzyka oper i operetek). Podczas jutrzejszego koncertu zaprezentują kompozycje Henryka Wieniawskiego – jednego z najpopularniejszych artystów polskich.

LIWIA MURASZKO – absolwentka Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie fortepianu. W tym roku ukończyła również studia podyplomowe w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Występowała na wielu scenach polskich i zagranicznych, jako solistka, a później również jako kameralistka. Brała udział w licznych konkursach w całej Europie spośród których warto wspomnieć: II nagrodę na VIII Międzynarodowym Konkursie „Musica Insieme” w Musile di Piave, I nagrodę na VI Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Piove di Sacco, II nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Duetów Fortepianowych w Rzymie oraz I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie w Paryżu pod patronatem Ministra Kultury Francji.

JULIA MURASZKO – absolwentka Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie skrzypiec. Idąc w ślady siostry, rozpoczęła przygodę z muzyką grając na fortepianie, jednak szybko odkryła, że to ze skrzypcami chce wiązać swoją przyszłość. Od najmłodszych lat brała udział w wielu konkursach, zdobywając w sumie około 40 nagród, w tym 15 pierwszych miejsc. Jest też stypendystką Prezydenta Miasta Poznania oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W zeszłym roku nadszedł czas na zrealizowanie wieloletniego marzenia… stworzenie Duo Linea. /fot. Jarosław Skupień/

 

Zapraszamy na koncert! Świętujmy razem!

 

Hanna Banaszak z zespołem – kolejny niezwykły koncert już 12 sierpnia!

Znana szerokiej publiczności z rozrywkowego repertuaru Hanna Banaszak zaśpiewa w najbliższą sobotę (12 sierpnia) w ramach Kameralnych Koncertów Jubileuszowych w Andrychowie. Artystce będą towarzyszyć znakomici muzycy. W repertuarze wokalistki znajdują się m.in. piosenki Wojciecha Młynarskiego, Jeremiego Przybory, Grzegorza Wasowskiego i Jonasza Kofty. Hanna Banaszak zmierzyła się również z muzyką Gershwina, Mozarta czy Vivaldiego. Zapraszamy na ten wspaniale zapowiadający się koncert. O godzinie 20:00 mała rozgrzewka – muzyczne „dobry wieczór” w wykonaniu duetu DUO LINEA… a Hanna Banaszak z zespołem rozpoczną swój koncert około 20:30. Miejsce koncertu: Park Miejski w Andrychowie, taras Pałacu Bobrowskich. WSTĘP WOLNY! Ilość miejsc siedzących ograniczona. Dodatkowe atrakcje: stoiska gastronomiczne (od godz. 19.00). Czytaj dalej Hanna Banaszak z zespołem – kolejny niezwykły koncert już 12 sierpnia!

Pierwszy Kameralny Koncert Jubileuszowy już jutro!

5 sierpnia: RECITAL GRZEGORZA TURNAUA – WIECZÓR SOWICH PIOSENEK – w programie, poza utworami z repertuaru Grzegorza Turnaua, usłyszymy piosenki m.in. takich wykonawców jak: Billy Joel, Marek Grechuta, John Lennon i Starsi Panowie.

Grzegorzowi Turnauowi na scenie towarzyszył będzie Jacek Królik – polski gitarzysta, muzyk sesyjny, członek zespołu Andrzeja Sikorowskiego oraz grup muzycznych Królik, Kreszendo, Śrubki, a do 2009 członek zespołu Brathanki. Od 1996 roku do dziś jest stałym członkiem zespołu Grzegorza Turnaua z którym nagrywa zarówno albumy studyjne artysty jak i muzykę filmową.

Czytaj dalej Pierwszy Kameralny Koncert Jubileuszowy już jutro!