Fotorelacje

3 września – drugi dzień kulminacji obchodów 250-lecia Andrychowa

W niedzielę, 3 września 2017 r. na Stadionie AKS Beskid nie było już tak tłoczno, jak podczas sobotnich koncertów. Koncert pod nazwą Scena Andrychowska zgromadził nasze lokalne zespoły artystyczne i ich gości. Na scenie wystąpiły: Andrychowska Kapela Wujka Jaśka, Rewia Dziecięco-Młodzieżowa Dino, Ludowy Zespół Pieśni i Tańca Andrychów, Miejska Orkiestra Dęta ANDROPOL. Razem z nimi wystąpiły zaprzyjaźnione zespoły i kapele – Lwowska kapela Ta Joj z Przemyśla, Zespół Regionalny Ziemia Suska z Suchej Beskidzkiej, Regionalny Zespół Pieśni i Tańca Bestwina z Bestwiny oraz Orkiestra Dęta OSP Chocznia …

 

Treść i foto: Jarosław Skupień
Więcej na www.kultura.andrychow.eu


1000 lat Andrychowie! Urodziny miasta utkanego z atrakcji!


„Kiedy w hali pofabrycznej Andorii umilkły dźwięki „Nieszporów Ludźmierskich” Jana Kantego Pawluśkiewicza byliśmy pewni tego, że właśnie to wydarzenie zapisze się w historii andrychowskiej Kultury jako najpiękniejsze, zorganizowane z wizją, rozmachem i klasą przedsięwzięcie kulturalne. No cóż! Wczorajszy (2 września 2017) Koncert Galowy, najważniejszy punkt programu obchodów 250-lecia lokacji Andrychowa udowodnił, że byliśmy w błędzie! Przepiękne, przemyślane, bogate w treść, pomysłową scenografię, emocje, pozytywny wydźwięk, słowa, muzykę i światło widowisko zachwyciło nas i przybyłych gości! …”

Treść i foto: Jarosław Skupień
Więcej na www.kultura.andrychow.eu


Tenors Bel’Canto

Recital Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza

19 sierpnia Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz swój recital zaprezentowali wewnątrz pałacu Bobrowskich.

Choć pogoda nie rozpieszczała, publiczność była liczna. Na tyle, że duża jej część nie znalazła miejsca wewnątrz budynku i koncertu słuchała zza okien.
Koncert rozpoczął występ sióstr Liwii i Julii Muraszko znanych jako duet DUO LINEA. Zaprezentowały one kilka klasycznych utworów, które w połączeniu z wystrojem budynku i wszechobecnymi świecami stworzyły niepowtarzalny klimat.

Recital „Piosenki, z których się żyje” klimat ten podtrzymał, a nawet pogłębił. Artyści nawiązali z publicznością niezwykły kontakt żartując i opowiadając anegdoty z ich muzycznych przygód. Niejeden słuchacz nucił rozbrzmiewające wkoło piosenki.

Źródło: www.nowiny.andrychow.eu


Przepiękny koncert Hanny Banaszak z zespołem!

„Muzyka pięknie podana, naturalna, wyważona, nienachalna, komentująca rzeczywistość z dystansu, przez pryzmat czasu i przemyśleń. Pośrodku nocy w centralnym punkcie miasta rozległ się głos jakże inny od tych, które na co dzień dobiegają do naszych uszu. Rozpoznawalny, taki, któremu się wierzy. Jego zakres tonalny rozbujany do granic ludzkich możliwości. Krążące nad sceną balony niczym gwiazdy zawieszone w przestrzeni słuchały go razem z andrychowską publicznością. W sobotnie popołudnie piękny głos Hanny Banaszak wypełnił Park Miejski w Andrychowie. Wszystko to za sprawą Kameralnych Koncertów Jubileuszowych pod hasłem Krosna Kultury – cyklu 4 koncertów w formie otwartej, adresowanych do mieszkańców Gminy Andrychów i licznie odwiedzających nas turystów. Zanim głos artystki zabrzmiał na scenie mieliśmy niewątpliwą przyjemność wysłuchać duetu Duo Linea. (…)”

Źródło: www.andrychow.pl, tekst oraz foto: Jarosław Skupień.
Więcej na stronie: www.andrychow.pl


Niezwykły koncert Grzegorza Turnaua!

„Podczas koncertu nie zabrakło humoru, ale też najważniejszych przemyśleń i komentarzy dotyczących życia każdego z nas, współczesnego świata i Polski. Po tym można poznać klasę, prawdziwą wartość i moc słowa, które w punkt opisuje wydarzenia i emocje. Ich moc potwierdza fakt, że pisane przecież przed laty – nadal pozostają aktualne. To wyróżnia artystów ponadczasowych – umiejętność oddzielenia świata zewnętrznego od natury człowieka…”

      

Fot. Jarosław Skupień
Więcej zdjęć na www.andrychow.pl

Pierwszy Kameralny Koncert Jubileuszowy już za nami

Na Brackiej w Krakowie zawsze pada deszcz, ale w Andrychowie wieczór był wyjątkowo pogodny, co dobrze współgrało ze śpiewem, dźwiękami fortepianu i gitary. ​W sobotę 5 sierpnia w ramach „Kameralnych Koncertów Jubileuszowych” w Parku Miejskim zagrał Grzegorz Turnau (śpiew, fortepian) przy muzycznym wsparciu Jacka Królika (gitara).

Licznie zgromadzona publiczność miała okazję wysłuchania najbardziej znanych utworów Grzegorza Turnaua, ale także jego interpretacji światowych przebojów (m.in. utworu „Sounds Of Silence” zespołu Simon & Garfunkel). Publiczność nie tylko słuchała, ale aktywnie włączała się też w chóralne śpiewy.

Występującemu Turnauowi udało się nawiązać niezwykły kontakt z publicznością i sprawić, że zapanowała niemal rodzinna atmosfera. Aury dodatkowo dodawał pogodny wieczór i pięknie oświetlony park.

Fot. Nowiny Andrychowskie
Więcej na stronie: www.nowiny.andrychow.eu


Idealna Bajkolandia rozpoczęła cykl imprez z okazji 250-lecia Andrychowa!

28. maja 2017 r. Ten dzień nie był jak szóstka w totolotku 🙂 Jedyną niewiadomą była pogoda, a ta – dopisała po prostu idealnie! Resztę, skrupulatnie, chwilka po chwilce zaplanowało i koordynowało Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Kolejna – siódma już Bajkolandia za nami! Jedna z największych tego rodzaju imprez plenerowych dla dzieci na południu Polski rozpoczęła cykl przedsięwzięć i wydarzeń artystycznych związanych z obchodami 250-lecia otrzymania przez Andrychów praw miejskich. Na godzinę przed rozpoczęciem Bajkolandii po wielu latach przerwy otwarto jedną z najmilej wspominanych „dawnych” atrakcji miasta! Na stawie w Parku Miejskim znowu można popływać łódką lub rowerkiem wodnym! Dodatkową frajdą był fakt, że w czasie Bajkolandii przejażdżki były gratis! O obiekt i wyposażenie dba Zakład Gospodarki Komunalnej w Andrychowie. Wróćmy jednak do Bajkolandii! Tegoroczna – siódma! była wyjątkowa pod wieloma względami. W wydarzenie włączyły się aktywnie Zespoły Szkół Samorządowych, organizacje, instytucje samorządowe i wiele firm z terenu Gminy Andrychów. Przygotowane przez dzieci i młodzież prezentacje dotyczyły historii naszego regionu! Trzeba przyznać, że milusińscy i pedagodzy wspaniale wywiązali się ze znajomości tradycji i historii regionu, przygotowując barwny przegląd sukcesów naszej gminy! Podobnie jak przed laty, tak i teraz – sukces nie byłby możliwy, gdyby nie współpraca!

     

Więcej fotek na www.andrychow.pl


Działo się… dzieje się… i dziać się będzie!
W 2017 roku zaplanowaliśmy różne formy uczczenia jubileuszu 250-lecia lokacji Andrychowa… I tak w poniedziałkowy poranek 20 marca rockowy zespół Big Cyc uczestniczył w nagraniu teledysku do utworu „Jesteśmy najlepsi”… Jak mówi Krzysztof Skiba, lider zespołu Big Cyc: „Urodziny miasta to zawsze fajna okazja, żeby coś ciekawego nagrać. Było wesoło: biegaliśmy po ulicach, zobaczyliśmy nagą syrenkę, rozmawialiśmy z Burmistrzem. Działo się! Ja nawet wcieliłem się w rolę burmistrza.” Panowie z zespołu żartobliwie opisują to wydarzenie w skrócie: „Zablokowaliśmy przejście dla pieszych wprowadzając w osłupienie okolicznych mieszkańców i kierowców. Mieszkańcy Andrychowa spontanicznie wylegli na ulice powitać nas z transparentami.”
W teledysku przewijać się będą zdjęcia z naszego pięknego Andrychowa oraz nie mniej pięknych okolic, jak choćby tereny kompleksu wypoczynkowego i hotelu Czarny Groń w Rzykach oraz malowniczo położonego Hotelu & SPA KOCIERZ w Targanicach. „Beskid Mały, wspaniali ludzie, cudowna atmosfera, genialne widoki… i widoki oczywiście na rock’n’rolla i przyszłość!” – mówią muzycy zespołu.
👉Zatem wraz z zespołem: „Panie i Panowie, dziewczęta i chłopcy zapraszamy na premierę teledysku „Jesteśmy najlepsi”!” Premiera zaplanowana jest na początek kwietnia.👍

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na portalach  www.nowiny.andrychow.eu  i  www.andrychow.pl

Tekst alternatywny   Tekst alternatywny Tekst alternatywny Tekst alternatywny