3 września | Koncerty „Scena Andrychowska”

3 września… SCENA ANDRYCHOWSKA /miejsce: Stadion AKS Beskid/. Koncert podczas którego wystąpią m.in.: nasze lokalne kapele – Kapela Wujka Jaśka, zespoły – Ludowy Zespół Pieśni i Tańca Andrychów, Miejska Orkiestra Dęta ANDROPOL oraz goście… a gwiazdami wieczoru będą CZARNO-CZARNI oraz BIG CYC. Koncert poprowadzi Krzysztof Skiba. Szczegółowy program zamieścimy już wkrótce…
Zapraszamy!

Wstęp wolny

 

BIG CYC
Big Cyc to legenda polskiego rocka. Grupa debiutowała w małym klubie studenckim w 1988 roku. Zespół gra nie przerwanie od 26 lat w niezmienionym składzie. Ma na swoim koncie tysiące koncertów w Polsce, a także w USA, Kanadzie, Anglii, Irlandii, Szkocji, Finlandii, Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Belgii, Słowacji. Wielokrotnie zdobywał Złote i Platynowe płyty. Piosenka „Berlin Zachodni” była wybrana „Przebojem Roku” w 1990. Za przebój „Makumba” zespół otrzymał nagrodę stacji radiowych Play Box (1997). Takie piosenki zespołu jak „Rudy się żeni”, „Świat według Kiepskich”, „Dres”, „Facet to świnia” czy „Ballada o smutnym skinie” znają wszyscy w Polsce. W kwietniu 2014 magazyn muzyczny „Teraz Rock” zaliczył płytę Big Cyca „Z partyjnym pozdrowieniem” do grupy 25 najważniejszych płyt polskiego rocka ostatnich 25 lat.
Koncerty Big Cyca to widowiskowe, dynamiczne show, pełne humoru, zabawy i znanych przebojów w trakcie których refleksja nad kondycją współczesnego człowieka zagubionego w świecie technologii i korporacji miesza się ze zjadliwą ironią i satyrą. Zespół Big Cyc przez krytykę nazywany jest „Partyzantami śmiechu”.

Krzysztof Skiba – teksty, śpiew
Jacek Jędrzejak „Dżej Dżej” – śpiew, gitara basowa
Roman Lechowicz „Piękny Roman” – gitara
Jarosław Lis „Dżery” – perkusja
Piotr Sztajdel „Gadak” – instrumenty klawiszowe
Marek Szajda „Maras” – gitara

CZARNO-CZARNI
Czarno-Czarni polska grupa swingowo-rockowa, której członkowie wywodzą się z zespołów Big Cyc i Bielizna. Pomysł założenia Czarno-Czarnych narodził się w 1996 roku podczas nagrywania przez grupę Big Cyc utworu pt.: „Pasażer”. Piosenkę tę gościnnie zaśpiewał Jarek Janiszewski z zespołu Bielizna. Wtedy Dżej Dżej, Dżery i Piękny Roman stwierdzili, że z Janiszewskim dobrze im się pracuje i postanowili założyć zespół, który swym brzmieniem powróci do lat 60. XX wieku. Sukces płyty Big Cyca „Z gitarą wśród zwierząt” sprawił jednak, że plany te trzeba było odłożyć na później. Płyta Czarno-Czarnych ukazała się dwa lata później – w 1998 roku. 6 lipca 2000 roku Czarno-Czarni wydali płytę „Niewidzialni”, a we wrześniu 2002 ukazał się album „Jasna strona księżyca”. Pod koniec maja 2003 Czarni wystąpili na festiwalu w Opolu, gdzie w koncercie „Przeboje 40-lecia” wykonali wiązankę starych przebojów zwieńczoną utworem „Nogi”. W tym samym czasie grupa nagrała piosenkę „Nie choruj”, która była motywem przewodnim, emitowanego przez telewizję Polsat, serialu komediowego „Daleko od noszy”. W latach 2002 – 2004 Czarno-Czarni, oprócz występów w Polsce, koncertowali w Nowym Jorku, Chicago, Londynie i Brukseli.W listopadzie 2004 roku zespół wydał płytę „Sułtani swingu”, zawierającą swingowe wersje klasycznych polskich przebojów z lat 30., 40. i 50. XX wieku. W piosenkach Czarno-Czarnych dużą rolę odgrywają teksty Janiszewskiego oparte na specyficznym komizmie słownym i pastiszu.

Jarosław Janiszewski „Doktor” – wokal
Jacek Jędrzejak „Dżej Dżej” – gitara basowa
Roman Lechowicz „Piękny Roman” – gitara
Jarosław Lis „Dżery” – perkusja
Piotr Sztajdel „Gadak” – instrumenty klawiszowe