Kolejny koncert z jubileuszowego kameralnego cyklu przed nami!

19 sierpnia 2017 | RECITAL ALICJI MAJEWSKIEJ i WŁODZIMIERZA KORCZA – „Piosenki, z których się żyje”

Wszyscy myślą, że są małżeństwem… Ona śpiewa, on gra i pisze. Para, którą zna każdy miłośnik muzyki w Polsce – Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz…

ALICJA MAJEWSKA – piosenkarka. Wielokrotnie nagradzana na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Znalazła także uznanie w oczach zagranicznych jurorów zdobywając Grand Prix na festiwalach w Rostocku oraz w Hawanie na Kubie. Dokonała wielu nagrań archiwalnych dla Polskiego Radia i płytowych. Śpiewa teksty znakomitych autorów – głównie Wojciecha Młynarskiego. Na stałe współpracuje z kompozytorem i pianistą Włodzimierzem Korczem, autorem muzyki większości jej piosenek.
WŁODZIMIERZ KORCZ – polski kompozytor, pianista, aranżer, dyrygent, twórca wielu przebojów. Komponuje muzykę teatralną i filmową, bierze udział w koncertach radiowych i telewizyjnych. Otrzymał nagrody na festiwalach piosenki w Opolu, Rostocku, Witebsku i Bratysławie. Podróżuje po wielu krajach Europy, Stanach Zjednoczonych i Australii, najczęściej z Alicją Majewską.

 

Jej przeboje – „Jeszcze się tam żagiel bieli”, „Być kobietą” – nuciła kiedyś cała Polska. I nuci do dziś. Mówi: Mam niemal każdy dzień zajęty. Jeździmy z Włodkiem Korczem po całej Polsce, spędzamy milion godzin w samochodzie, dużo rozmawiamy i oboje nie możemy uwierzyć, że w naszym wieku mamy tyle pracy.
Karierę zaczęła ponad 50 lat temu. Od tamtej pory wie, że jej miejsce jest na scenie, a liczni fani, którzy wciąż przychodzą na jej koncerty tylko to potwierdzają. Alicja Majewska w wywiadzie wyznała, że osiągnęła nawet więcej niż marzyła.
Nie śmiałam marzyć, że przez tyle lat będę popularną piosenkarką. Że ludzie ciągle będą chcieli mnie słuchać. Czasem jestem zmęczona, bo jednego dnia Szczecin, drugiego Płock, a trzeciego wylot do Montrealu, ale jestem szczęśliwa, bo robię to, co kocham.

Przeboje Alicji Majewskiej się nie starzeją.
To niezwykle cenne dla mnie, że publiczność nadal chce mnie słuchać i oklaskiwać.
Trudno się dziwić, że piosenki artystki są wciąż popularne. Śpiewa o tym co ponadczasowe.
Wszyscy śpiewamy o miłości. Spełnionej, niespełnionej, szczęśliwej, tragicznej. Ja miałam tylko ogromne szczęście do dobrych, mądrych tekstów Wojtka Młynarskiego, Wojciecha Kejne, Magdy Czapińskiej i pięknej muzyki Włodka Korcza. Często mówię na koncertach: „Proszę, żeby ci z państwa, którzy uważają, że miłość to banalny temat, wybaczyli mi, ale uważam, że w dzisiejszym świecie, w którym dewaluują się wszelkie wartości, jest to jedyny temat, który należy traktować poważnie.
/źródło: viva.pl/

KAMERALNY KONCERT JUBILEUSZOWY 19 sierpnia 2017 w Parku Miejskim rozpocznie się o godzinie 20:00 Muzycznym „Dobry wieczór” w wykonaniu duetu DUO LINEA. Duet tworzą siostry Liwia oraz Julia Muraszko. Siostry zagrają również tuż po koncercie Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza około godz. 22ej. Wstęp wolny. Zapraszamy!