Gości sobotniego (12 sierpnia) Koncertu Jubileuszowego muzycznym „Dobry wieczór” przywitają niezwykłe siostry…

 

KAMERALNY KONCERT JUBILEUSZOWY 12 sierpnia 2017 w Parku Miejskim rozpocznie się o godzinie 20:00 Muzycznym „Dobry wieczór” w wykonaniu duetu DUO LINEA. Duet tworzą siostry Liwia oraz Julia Muraszko. Siostry zagrają również tuż po koncercie około godz. 22ej. Duet przedstawia słuchaczom nie tylko najpiękniejsze klasyczne dzieła światowej kameralistyki, ale również zróżnicowane stylistycznie utwory zawarte w programach tematycznych (m.in.: muzyka filmowa, muzyka świata, muzyka oper i operetek). Podczas jutrzejszego koncertu zaprezentują kompozycje Henryka Wieniawskiego – jednego z najpopularniejszych artystów polskich.

LIWIA MURASZKO – absolwentka Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie fortepianu. W tym roku ukończyła również studia podyplomowe w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Występowała na wielu scenach polskich i zagranicznych, jako solistka, a później również jako kameralistka. Brała udział w licznych konkursach w całej Europie spośród których warto wspomnieć: II nagrodę na VIII Międzynarodowym Konkursie „Musica Insieme” w Musile di Piave, I nagrodę na VI Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Piove di Sacco, II nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Duetów Fortepianowych w Rzymie oraz I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie w Paryżu pod patronatem Ministra Kultury Francji.

JULIA MURASZKO – absolwentka Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie skrzypiec. Idąc w ślady siostry, rozpoczęła przygodę z muzyką grając na fortepianie, jednak szybko odkryła, że to ze skrzypcami chce wiązać swoją przyszłość. Od najmłodszych lat brała udział w wielu konkursach, zdobywając w sumie około 40 nagród, w tym 15 pierwszych miejsc. Jest też stypendystką Prezydenta Miasta Poznania oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W zeszłym roku nadszedł czas na zrealizowanie wieloletniego marzenia… stworzenie Duo Linea. /fot. Jarosław Skupień/

 

Zapraszamy na koncert! Świętujmy razem!