Hanna Banaszak z zespołem – kolejny niezwykły koncert już 12 sierpnia!

Znana szerokiej publiczności z rozrywkowego repertuaru Hanna Banaszak zaśpiewa w najbliższą sobotę (12 sierpnia) w ramach Kameralnych Koncertów Jubileuszowych w Andrychowie. Artystce będą towarzyszyć znakomici muzycy. W repertuarze wokalistki znajdują się m.in. piosenki Wojciecha Młynarskiego, Jeremiego Przybory, Grzegorza Wasowskiego i Jonasza Kofty. Hanna Banaszak zmierzyła się również z muzyką Gershwina, Mozarta czy Vivaldiego. Zapraszamy na ten wspaniale zapowiadający się koncert. O godzinie 20:00 mała rozgrzewka – muzyczne „dobry wieczór” w wykonaniu duetu DUO LINEA… a Hanna Banaszak z zespołem rozpoczną swój koncert około 20:30. Miejsce koncertu: Park Miejski w Andrychowie, taras Pałacu Bobrowskich. WSTĘP WOLNY! Ilość miejsc siedzących ograniczona. Dodatkowe atrakcje: stoiska gastronomiczne (od godz. 19.00).

Hanna Banaszak o sobie:
(…) nagrody i splendory, choć stanowią miłe łaskotanie próżności, mają dla mnie znaczenie drugorzędne. Najciekawsza i zarazem najtrudniejsza jest dla mnie czysta kreatywność, stawianie sobie nowych wyzwań, bez powielania samej siebie i innych wzorców. Dlatego lubię sobie wyznaczać coraz trudniejsze zadania.

(…) Wprost z zakamarków wnętrza wyznaję, iż jestem osobą skłonną do nadmiernej powagi. Codziennie się zastanawiam nad istotą życia, jakby to miało dla niego jakieś znaczenie. Poza tym uparcie szukam prawdy. Jestem typem samotnika, ale też nie wyobrażam sobie żyć bez innych. Samotność jest mi potrzebna do skupienia, tworzenia i odpoczynku od hałasu świata. Jednak prędzej, czy później gna mnie do ludzi. Mam szczęście, że oni wciąż przy mnie trwają.

(…) Nie znoszę, gdy mówi się o mnie „gwiazda”! Muszę policzyć w myślach do dziesięciu, aby na taki „tytuł” nie zareagować.

 

Zawsze współpracowałam z muzykami. Nie wyobrażam sobie wykonywania recitalu z pół-playbackiem. Uważam, że to obraża publiczność, a także zafałszowuje prawdę przekazu. Nie jest także w porządku w stosunku do ludzi, którzy przyczyniają się do brzmienia repertuaru solisty. Koledzy z którymi współpracuję, to zdystansowani, niekonfliktowi i pogodni panowie. Na koncerty jeździmy dwoma autami, zatem nie mamy zbyt wielu okazji do obcowania, ale czasem udaje mi się któregoś z nich porwać i toczyć przez kilka godzin sympatyczne dialogi. Oczywiście to także wspaniali instrumentaliści i akompaniatorzy (Jacek Szwaj – piano, Zbigniew Wrombel – bas, Krzysztof Przybyłowicz – perkusja, Andrzej Mazurek – instrumenty perkusyjne). Jest także akustyk (Paweł Haus) oraz realizator nagrań (Przemek Ślużyński). Pierwszy to wyjątkowo serdeczny i oddany naszej współpracy przyjaciel. Z tych, co „ze świecą szukać”. Drugi, to człowiek towarzyszący mi w najbardziej intymnym procesie twórczym. Bywa świadkiem rodzenia się moich koncepcji. Jestem mu szczególnie wdzięczna za takt i subtelność. I za to, ze nigdy nie mówi, że „tego się nie da zrobić”. Dla niego wszystko jest do sprawdzenia…
/www.hannabanaszak.pl; fot.  Łukasz Borowiecki, Robert Wolański/

Jacek Szwaj – pianista, wokalista i kompozytor. Ukończył z wyróżnieniem studia na Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie Fortepianu Jazzowego dra hab. Wojciecha Olszewskiego.
Zbigniew Wrombel – instrumentalista, kompozytor i aranżer. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie kontrabasu. Od wielu lat zalicza się do czołówki muzyków jazzowych w Polsce. Zbigniew Wrombel jest basistą uniwersalnym grającym na różnych instrumentach basowych: gitarach cztero-, pięcio- i sześciostrunowych, progowych i bezprogowych oraz na kontrabasie akustycznym i elektrycznym. Jego wszechstronne zainteresowania muzyczne sprawiają, że porusza się swobodnie i chętnie po różnych obszarach stylistycznych. Preferuje nowoczesny jazz akustyczny i elektryczny zabarwiony odcieniami rhythm’ n’ bluesa, funku i muzyki latynoskiej.
Krzysztof Przybyłowicz – absolwent PWSM w Poznaniu, a dziś także wykładowca tej uczelni. Główny nurt jego działalności artystycznej związany jest z muzyką jazzową. Należy do najciekawszych i najwszechstronniejszych perkusistów, chętnie zapraszany do udziału w projektach muzycznych innych twórców. Jest muzykiem sesyjnym biorącym udział w nagraniach muzyki filmowej i produkcjach płytowych o różnorodnej stylistyce.